سوالات متداول

  • کیفیت دستگاه چقدر است؟

از لحاظ کیفیت مشتریان میتوانند با آسودگی خاطر قدام به خرید ماشین آلات نماییند چرا که در ساخت دستگاه ها از بهترین قطعات ( بلبرینگ، یاتاقان، دینام و …) استفاده میشود و تمامی ماشین آلات ساخته شده در مجموعه آرتا صنعت دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش میباشد و در قرارداد فروش بصورت کتبی نوشته میشود.

 

  • کلا چند نوع زغال وجود دارد؟

در حالت کلی میتوان گفت 3 نوع زغال وجود دارد:

1. زغال سنتی: به زغالی گفته میشود که از چوب ممعمولی درخت تهیه میشود و بسته به نوع چوب و کیفیت پخت زغال میتواند هم برای قلیان و هم برای کباب مناسب باشد. عناوینی همچون زغال لیمو، زغال مرکبات، زغال سیب، زغال جنگلی، زغال بلوط و …. در دسته بندی زغال سنتی قرار دارند.

2. زغال فشرده: به زغال گفته میشود که عموما از خاک اره ( خاک اره و پوست گردو و خاک زغال)  تولید میشود و مخصوص مصرف قلیان میباشد. البته میتوان بعنوان زغال کبابی خیلی خوب هم از آن استفاده کرد

3. زغال قالبی: این نوع زغال حدودا از 80 درصد خاک زغال و 20 درصد نشاسته و آب تولید میگردد. نشاسته استفاده شده بعنوان چسب استفاده می شود. زغال قالبی از لحاظ کیفیت و مشتری پسندی جایگاه پایین تری نسبت به 2 دو نوع زغال قبلی دارد.

 

  • سود تولید زغال چند درصد است؟

درصد کسب سود در تولید زغال به عوامل متعددی از جمله میزان دسترسی به مواد اولیه، حجم مواد اولیه، نوع زغال تولید و … بستگی دارد و رقم ثابتی ندارد ولی اگر بخواهیم یک رقم اعلام نماییم متوان گفت حدودا دارای 20 درصد سود خالص میباشد.

 

  • وضعیت بازار فروش زغال چگونه است؟

در چنین موقعیتی بازار فروش زغال وضعیت خوبی دارد و چنانچه تولید کننده ای کیفیت مناسب ارایه دهند مشکل خاصی در فروش محصول خود نخواهد داشت و حتی پیش فروش هم میشود.

در چنین موقعیتی بازار فروش زغال وضعیت خوبی دارد و چنانچه تولید کننده ای کیفیت مناسب ارایه دهند مشکل خاصی در فروش محصول خود نخواهد داشت و حتی پیش فروش هم میشود.

 

  • آیا شما تضمین خرید محصول دارید؟

در حالت کلی میتوان گفت که تضمین خرید محصول یک روش کلاهبرداری میباشد که برخی از فروشندگان دستگاه زغال از آن استفاده میکنند تا مشتری ها را راحت تر به دام بیاندازند!

روش کار هم به صورت است که اول به مشتری یک فایل طرح توجیهی ارایه میکنند که در آن فایل هزینه تولید بصورت ریز و قلم به قلم محاسبه شده است و فرضا هزینه تولید را چهار هزار و دویست هزار تومان محاسبه شده است. در مرحله بعد به مشتری اعلام میشود که با قیمت پنج هزار و پانصد تومان تضمینی با قرارداد محضری از شما میخریم. این یعنی هزار و سیصد تومان سود خالص در هر کیلو زغال که سود خیلی خوب و البته وسوسه کننده برای خریدار دستگاه.

اما باید بدانید که فروشنده دستگاه هزینه تولید را برای شما اشتباه محاسبه کرده و روند تولید را طوری به شما نشان میدهد که هزینه تولید پایین تر از حد واقعی محاسبه شود و در نهایت قیمت خرید 5500 تومانی در واقع هزینه تولید شماست که با این وضعیت این شما هستید که به قرارداد محضری پایبد نخواهید بود!!

درضمن هدف از بیان موضوع قرارداد محضری صرفا به خاطر این است که اعتماد شما نسبت پایبدی آنها به قرارداد خرید زغال جلب گردد.

پس لطفا بخاطر حفظ سرمایه خود گول اینگونه کلاهبردارها را نخورید!!

 

  • علت قیمت های بالا و پایین برای یک نوع دستگاه در شرکت های مختلف چیست؟

 

قیمت فروش یک دستگاه به عوامل مختلفی از جمله قطعات استفاده شده در ساخت، مدت زمان صرف شده برای ساخت و … بستگی دارد. بعنوان مثال خط تولید زغال فشرده را از چند شرکت استعلام قیمت میکنید و متوجه می شوید که اختلافات بالایی داره و همه آنها هم یک اسم دارند و آن « خط تواید زغال فشرده » است!

برای تشخیص این علت موضوع باید کمی تخصصی تر بررسی نمایید تا ببینید تفاوت خط تولید ها در چیست. مثلا: تعداد و نوع دستگاه های موجود در خط تولید – مارک و قدرت دینام های استفاده شد- نوع بلبرینگ ها – نوع آهن آلات استفاده شده و …

اگر شما موارد بالا را بررسی نمایید میتوانید تا حد زیادی از خرید خود اطمینان حاصل نمایید و توجه داشته باشید که در بررسی این موارد صرفا حرف فروشنده را ملاک قرار ندهید و بهتر است خودتان بصورت حضوری بررسی کنید.