کوره صنعتی پخت زغال لیمو و کبابی

آرتا صنعت

آرتا صنعتی طراح و سازنده ماشین آلات انواع زغال

آرتا صنعت

کوره صنعتی پخت زغال

کوره های صنعتی پخت زغال برخلاف کوره های سنتی، عموما بصورت حرارت غیر مستقیم چوب را تبدیل به زغال میکنند بدین معنی که چوب ها بدون سوختن یا برخورد مستقیم با آتش در دمای حدودا 500 درجه سانتیگراد در نبود اکسیژن فرآیند کربناسیون یا پخت زغال صورت میگیرد. که در این روش نسبت به روش های پخت سنتی ضایعات تولید کمتر و راندمان تولید بالاتر خواهد بود.

کوره های صنعتی برخلاف تبلیغاتی که صورت میگیرد ساختار چندان پیچیده ای ندارند و عملا یک اتاقک آهنی هستند که از یک یا چند جهت ( بسته به کاربرد کوره ) به داخل آن حرارت داده میشود. بحث اصلی در کیفیت کوره، مصالح استفاده شده در ساخت آن، کیفیت جوشکاری، نوع شاسی کشی، اجرای درست و اصولی ریزه کاری ها و از همه مهمتر برنامه پخت زغال میباشد که همه این ها نیاز به دانش فنی، تجربه و تجهیزات مدرن دارد و هر کسی از عهده آن بر نمی آید .

متاسفانه برخی افراد راز فروش خود را بر مبنای گول زدن مشتری بنا میکذارند و با اعلام اینکه کوره دارای تعداد جداره های بیشتری است مشتری را سر در گم می کنند. با کمی فکر کردن هر کسی میتواند متوجه شود که چون کوره از آهن ساخته میشود و جداره های استفاده شده هم از جنس آهن ( یا هر نوع فلز دیگر) هستند عملا تعداد جداره بیشتر بیانگر عایقکاری قوی تر نیست و در واقع ضخامت کلی دیواره و جنس عایق بکار رفته در میزان عایق بودن تاثیرگذار هستند. به این صورت که یک دیوار را با ضخامت 20 سانتی متر در نظر بگیرید که دوجدار هست و در فضای بین دو جداره هوا قرار گرفته است و فرضا 50% عایقکاری حراری انجام میدهد. اگر در همین دیوار بین دو جداره را با پشم سنگ پر کنیم مطمئنا درصد عایکاری بیشتر خواهد شد و مثلا به عدد 75% عایکاری خواهیم رسید و  اگر ما بخواهیم همین دیوار 20 سانتی متری را فرضا 6 جداره کنیم و بین جداره ها از پشم سنگ استفاده کنیم درصد عایکاری کمتر خواهد شد و به عددی حدودا 60% خواهیم رسید چرا که اولا جداره های استفاده شده از جنس فلز رسانای حرارتی هستند و حرارت را منتقل میکنند و ثانیا حجم کلی پشم سنگ استفاده شده کمتر شد و در نتیجه عایکاری ضعیف تر شود! حال اینکه گاها تعداد جداره هایی که از سوی فروشنده به مشتری اعلام میشود نیز درست نبوده و عملا چون خریدار دسترسی به داخل دیوار ندارد و نمیتواند جداره های داخلی را ببیند و تعدادش را بشمارد فروشنده کوره 2 جداره را با عنوان هایی همچون کوره 4 یا 6 جداره با قیمت های بالاتر به خریدار می فروشد!! پس حواستان خوب جمع کنید.

ما با عنوان گروه ماشین سازی آرتا صنعت از سال 1392 کار طراحی و ساخت کوره های صنعتی پخت زغال را در ظرفیت های مخلتف را انجام داده ایم و در طی این سال ها توانسته ایم ایرادات اولیه کار را برطرف کرده و کوره هایی طراحی کنیم که بصورت کاملا اتوماتیک و بدون نیاز به حضور اپراتور فرایند پخت انواع زغال را انجام دهد و بهترین کیفیت ممکن را تحویل دهد.

با توجه به طراحی های صورت گرفته برای کوره های گروه ماشین سازی آرتا صنعت شما تولید کنندگان میتوانید از هر نوع چوبی که در دسترس بود برای تهیه زغال استفاده کنید و فقط کافیست برنامه پخت همان نوع زغال را از حافظه سیستم کنترل اجرا نمایید. پس عملا شما محدودیتی بنام کوره زغال کبابی و کوره زغال قلیانی و… ندارید و با یک کوره میتوانید هم زغال کبابی و هم زغال قلیانی را تولید نمایید.

کوره های صنعتی پخت زغال گروه ماشین سازی آرتا صنعت دارای مشخصات زیر میباشند:

 1. حرارت غیر مستقیم
 2. بدون دود
 3. دارای سیستم دودسوزی
 4. دارای سرکه گیر
 5. دارای مشعل های گازی یا گازئیلی
 6. دارای سیستم کنترل و تنظیم دمای اتوماتیک
 7. دارای قفسه بندی برای چینش منظم و چرخش یکنواخت حرارت
 8. استفاده از ورق آکاردیونی برای دیواره ها
 9. استفاده از ورق استیل استنلیس برای کف
 10. شاسی کشی اصولی و مستحکم
 11. استفاده از جوش CO2 بمنظور استکام بالا و آبندی کامل کوره
 12. قابلیت پخت انواع زغال های کبابی و قلیانی
 13. و ….

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس 09146844267 – 09193547764 – 09364205958

تلگرام واتس آپ  09364205958

ارسال ایمیل info@arta-sanaat.ir

 

به کانال تلگرام ما بپیوندید                                                  ما را در اینستاگرام دنبال کنید

previous arrow
next arrow
Slider